A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Першотравенський гірничий ліцей"

Поширенні запитання та відповіді про вступ

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ПРО ВСТУП 

 

 

Дата: від до Скинути

1. Якщо я хочу вступити до профтеху, як це зробити? Є якийсь алгоритм? Спочатку потрібно визначитися з професією, яку хочете здобути. Для цього, наприклад, можна пройти спеціальні профорієнтаціні тести або звернутися до соціального педагога або псих

      Спочатку потрібно визначитися з професією, яку хочете здобути. Для цього, наприклад, можна пройти спеціальні профорієнтаціні тести або звернутися до соціального педагога або психолога у школі.  

23:18 15.04.2022

2. Навчання в профтеху безкоштовне?

        Для закладів профосвіти надаються місця державного або регіонального замовлення, на яких учні навчаються безоплатно. Практика попередніх вступних кампаній показує, що кількість цих місць покриває запит вступників. Тож ймовірність навчатися у профтеху безкоштовно (тобто за кошт державного або місцевого бюджету) є великою. 

23:15 15.04.2022

3. Коли починається прийом документів для вступу в профтех і коли закінчується?

    Заклади самостійно визначають конкретні терміни прийому документів від вступників. Однак вступна кампанія має завершитися до початку занять, тобто до 1-го вересня. Щоб дізнатись, коли починається прийом документів в конкретний заклад, зателефонуйте до цього закладу або зайдіть на його сайт та дізнайтесь всю необхідну інформацію. 

23:12 15.04.2022

5. Чи буду я отримувати стипендію, якщо вступлю за регіональним замовленням?

     Так, будете. Стипендію мають право отримувати учні денної форми навчання, які навчаються як за державним, так і за регіональним замовленням. Якщо ви можете отримувати і академічну, і соціальну стипендію, вам виплачуватиметься одна стипендія найбільшого розміру. Детальніше

23:05 15.04.2022

6. Чи зобов'язує мене навчання за регіональним замовленням до відпрацювання на підприємствах області?

      Законодавством не встановлено обов’язку відпрацювання випускників, які навчались за регіональним замовленням. Проте такі зобов’язання можливі відповідно до угод між керівництвом закладу, роботодавцем (організацією, підприємством, установою) та вступником (учнем). У такому випадку випускник зобов'язується відпрацювати певний термін, про що має зазначатися у договорі.

23:04 15.04.2022

7. Якщо я іноземець, чи можу я вступити в профтех?

      Так, можете. Однак не усі заклади мають ліцензію для навчання іноземних студентів. На сайті закладу, який ви обрали для вступу, має бути окремий розділ англійською мовою, де розміщується вся інформація щодо вступу іноземних громадян на навчання. Крім того, у закладі має працювати окремий структурний підрозділ, який опікується цими питанням. 

23:02 15.04.2022

9. Які документи треба подати?

      У Типових правилах прийому до профтехів визначений перелік документів, які учень має подати обов'язково. Однак заклад може розширити цей список, затвердивши свої правила прийому на базі Типових. 

22:58 15.04.2022

10. Чи треба здавати ЗНО для вступу в профтех?

     Ні, не треба. Вступ проводиться на підставі документів про базову чи повну загальну середню освіту. Проте якщо ви вирішите вступати на навчання на вищий рівні професійної освіти (рівень молодшого спеціаліста), для вступу необхідно подавати сертифікати ЗНО з двох предметів.

22:56 15.04.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень