В ліцеї пройшли виховні години "Мова єднає націю"
В межах Тижня української писемності та мови в Першотравенському гірничому ліцеї провели класні керівники та майстри в/н виховні години "Мова єднає націю"
28 жовтня класний керівник провела в групі № 31/22 виховну годину «Мова єднає націю». Мета уроку – виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою. В ході години використовували ігри, вікторину та відео.
Вона розповіла учням про історію заснування свята, традиції святкування.
День української писемності та мови започатковано у 1997 році указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Свято створене на підтримку ініціативи громадських організацій і припадає на день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. До 2023 році День української писемності та мови відзначався щорічно 9 листопада.
Однак 28 липня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати свята з 9 листопада на 27 жовтня. Це пов'язане з переходом на новоюліанський календар, оскільки День української писемності та мови встановлено до дня памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.
«На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства постановляю: Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 27 жовтня в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця», – йдеться в указі президента.
У День української писемності та мови зазвичай приносять квіти до пам'ятника Нестору-Літописцю.
З 2000 року до Дня української писемності та мови в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен охочий.
Також у цей день проводиться Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, у якому щорічно беруть участь понад 5 млн людей із 20 країн.
Раніше існувала традиція, коли батьки відводили дітей до школи, а потім ішли до церкви, ставили свічку перед образом Нестора Літописця і молилися за успіхи дитини в навчанні.
Крім того, цього дня вшановують найкращих популяризаторів української мови, підтримують видавництва, що випускають україномовну літературу, проводять тематичні регіональні конкурси.
Учні мали змогу перевірити свої знання:
Переглянули про 5 причин перейти на українську: