28 липня 2022 День Української Державності
28 ЛИПНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
Цьогоріч ми вперше відзначаємо День Української Державності, законодавчо започаткований 28 липня, відповідно до Указу Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 «Про День Української Державності».
Це свято відзначається у День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.
День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо.
Державність неможлива без Головного Закону країни – Конституції. Перша відома кодифікація права на українських територіях відбулася за часів Русі і була зафіксована в “Руській Правді”. Перша конституція написана Пилипом Орликом у 1710 року, де вперше обґрунтовується можливість існування парламентської демократичної республіки. Основоположні акти УНР та ЗУНР продемонстрували правову та політичну зрілість нашої нації під час боротьби за державність у 1917–1921 роках. Розвиваючись під впливом європейських країн, наше право відображало національний характер українців, спосіб життя, цінності та суспільні відносини. Програмні документи Української головної визвольної ради як підпільного парламенту часів Другої світової війни засвідчили прагнення учасників визвольного руху дотримуватися принципів демократії навіть у найважчих умовах підпільно-партизанської боротьби. У конституційному процесі незалежної України відбився непростий шлях молодої демократії до соціально-правових стандартів і цінностей об’єднаної Європи. Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності.
Звернення Президента України до громадян України
До цієї дати наш ліцей протягом навчального року сприятиме реалізації учнівських ініціатив, спрямованих на зміцнення національної єдності, консолідацію суспільства, поширенню інформації і знань про Україну, утвердження її позитивного іміджу.
Український інститут національної пам’яті розробив тематичні інформаційні матеріали, які розкривають такі питання: що таке День Української Державності; тисячолітній спадок державності; етапи українського державотворення; спадкоємці Володимирового тризуба.
Майстри в/н та класні керівники в вайбер групи розповсюдили інформаційні матеріали про державотворення нашої країни.
Пропонуємо переглянути виставку
"Воїни. Історія українського війська"
Виставка «Воїни. Історія українського війська» – це 19 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.
На проектом працювали: Зоя Бойченко, Владислав Куценко, Володимир Поліщук, Наталія Позняк-Хоменко, Володимир Тиліщак, Аліна Шпак.
Фотоматеріали: Анна Сенік, Роман Ніколаєв, Ірина Цвіла.
Дизайн: Ганна Беркутова, Назар Ясиневич.
Тексти: Василь Павлов, Максим Майоров, Сергій Громенко, Богдан Завітій, Володимир В'ятрович, Наталія Слобожаніна, Сергій Рябенко.
Організатор проекту: Український інститут національної пам’яті.
Технічне оформлення для перегляду: Олена Пшеничка-Дрох бібліотекарка Першотравенського гірничого ліцею.
28 липня День Української Державності. Тисячолітній спадок. Етапи українського державотворення .
"А що ти знаєш про державність?" До Дня української державності!
Сторінками української державності