Відкритий бінарний урок з «Рудникової автоматики» та «Математики» в групі № 31/22
21.02.2025 р. відбувся відкритий бінарний урок з «Рудникової автоматики» та «Математики» в групі № 31/22 за професією «Електрослюсар підземний. Машиніст підземних установок».
Урок був підготований та проведений викладачем з рудникової автоматики Пронюшкіної В.В. за темою «Лабораторно-практична робота «Робота апаратури КУЗ» , та викладачем математики Прилуцькою Н.П. з теми: «Геометричні фігури»
Навчальною метою уроку було ознайомити учнів з принципами роботи апаратури КУЗ, її основними компонентами та призначенням. Дослідити використання геометричних фігур у схемах автоматики та конструкції апаратури.
Урок почався з об’єднання учнів в три групи, які працювали командою.
Актуалізація проводилася у вигляді бліц-опитування з рудникової автоматики та командної гри «Склади пазл», яку здобувачі проходили в програмі Class Time. Від загальних правильних відповідей на запитання тесту, що були пов’язані з автоматичним обладнанням та математичними знаннями геометричних фігур залежало, чи відкриється пазл з зображенням конструкції апаратури КУЗ. Всі учні впоралися із завданням, загальний рейтинг якого склав 90%.
Надалі було пояснення теоретичного матеріалу щодо принципу роботи апаратури згідно електричних схем основних блоків. І після цього учні приступили до виконання практичних завдань, які вимагали від кожного творчого підходу та знову ж таки командних дій.
Робота в групах відбувалася наступним чином.
Група 1 робила аналіз схеми блоків ПА, БК апаратури КУЗ, пошук геометричних фігур та їх систематизацію в таблицю.
Група 2 будувала спрощеної схеми датчика струму навантаження БП КУЗ із використанням елементів електричної схеми у вигляді геометричних фігур, які закріплювала на магнітній дошці у вигляді електричного ланцюга .
Група 3 робила розрахунок об’єму геометричних фігур згідно схеми конструкції КУЗ .
В процесі проведення уроку викладачі разом зі здобувачами освіти зробили висновки про роль геометрії в автоматиці, а також отримали очікувані результати:
- Учні краще й наглядніше зрозуміли принципи роботи апаратури КУЗ;
- Навчилися застосовувати геометрію в аналізі схем автоматики;
- Змогли самостійно будувати електричні схеми.
Всі учасники бінарного уроку залишилися задоволені такою формою проведення уроку, учні отримали гарні оцінки.