ПЕРЕВІРОЧНІ РОБОТИ за професією «Машиніст підземних установок».
30 травня 2023 року у групі № 31/20, що навчається за фахом «Електрослюсар підземний. МПУ», майстер виробничого навчання Альона НОСОВА провела ПЕРЕВІРОЧНІ РОБОТИ за професією «Машиніст підземних установок».
Мета: перевірити знання, вміння та навички здобувачів освіти з професії «Машиніст підземних установок», а саме: організовувати робоче місце, дотримуватись правил охорони праці; самостійно виконувати часткове розбирання, складання, дрібний ремонт та технічне обслуговування гірничих машин і механізмів.
Перевірочні роботи складалися із двох частин: теоретичної і практичної.
Розпочали з теоретичної частини. Для перевірки знань, здобутих на уроках теоретичного та виробничого навчання і необхідних для подальшої роботи, здобувачі освіти виконували тестові завдання на освітній платформі Classtime.
Наступним етапом, майстер в/н Альона НОСОВА, провела для учнів інструктаж з охорони праці, розповіла про вимоги безпеки на робочих місцях.
Для закріплення знань з охорони праці, здобувачі освіти отримали невеличке завдання у вигляді інтерактивної вправи під назвою «Засоби індивідуального та колективного захисту» на освітній платформі Learningapps.
Далі здобувачі освіти перейшли до виконання практичних завдань в майстерні гірничих машин та ГШО.
Учні групи № 31/20 виконували: ремонт лебідки маневрової ЛВД-24; заміну тягового ланцюга, з’єднувальної ланки скребків на скребковому конвеєрі СП-202; технічне обслуговування вентилятора місцевого провітрювання ВМП-4; розбирання та складання гвинтового насосу 1В-20; з’єднання та регулювання стрічки стрічкового конвеєра 1Л-100К.
Також кожен учень розповідав про порядок включення, керування та вимкнення гірничих машин і механізмів, які обслуговує МПУ і про правила безпеки при їх експлуатації.
Спостерігала та оцінювала роботу учнів комісія у складі:
Голова - заступник директора з НВР – Валентина Пронюшкіна;
Члени комісії:
заступник директора з НВихР та викладач спецдисциплін – Марина КОТЕЛЬВА;
голова методичної комісії професійного спрямування та викладач спецдисциплін – Надія ПРИЛУЦЬКА.
Критерії оцінювання:
- Зовнішній вигляд;
- Організація робочого місця;
- Уміння користуватися інструментом;
- Правильність виконання технологічних прийомів та операцій;
- Дотримання правил охорони праці при виконанні робіт;
- Пояснення учнем технології виконання роботи.
Також у учнів була можливість отримати додаткові бали: пройдені всі етапи теоретичної та практичної частини перевірочних робіт, самостійно, без підказок та правильно виконані завдання; за економію часу і якісне виконання роботи; за правильні відповіді на усні запитання членів комісії.
Підсумкова оцінка за перевірочну роботу - це середній бал з теоретичної та практичної частини.
По закінченню, члени комісії підвели підсумки роботи кожного учня і повідомили оцінки.
Проведення перевірочних робіт дає можливість виявити рівень навчальних досягнень здобувачів освіти, виявити прогалини у знаннях і вміннях учнів та усунути їх.