28 квітня Всесвітній день охорони праці
Щорічно, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі. У 2024 році це – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».
В Україні День охорони праці відзначають з 2007 року.
Зміни клімату, забруднення повітря, промислові аварії, техногенні катастрофи, екстремальні погодні явища, буревії, засухи або затоплення, погіршення екосистеми внаслідок військових дій або впливу хімічних речовин впливають на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я людей, можуть призвести до нещасних випадків на виробництві.
Для прикладу, бойові дії, які веде загарбник на території України уже спричинили до незворотних змін в екосистемі України, до забруднення територій та повітря шкідливими речовинами.
Відверті варварські дії по підриву дамб, мінуванню територій, знищенню зелених насаджень, руйнуванню міст, створюють шкідливі та небезпечні умови в яких доводиться жити, а по суті виживати і працювати людям, внаслідок чого збільшується кількість захворювань, травмувань і смертей.
Глобальні зміни клімату інколи також погіршують умови праці, наприклад потепління, яке відбувається у світі, збільшує ймовірність виникнення теплових стресів у працівників у теплих країнах та відсутності можливостей забезпечити їх необхідними гігієнічними умови на робочому місті.
БІБЛІОТЕКА
пропонує своїм користувачам:
- ознайомитись із візуальними матеріалами про безпеку та здоров’я працівників, які розміщено на веб-сайтах, офіційних сторінках Держпраці (https://www.pratsia.in.ua/index.php), інших державних органів та в засобах масової інформації;
- «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» https://www.youtube.com/watch?v=HdaVeIRWRCw
- «Дистанційний захід до Всесвітнього дня охорони праці. Презентація. Профорієнтація» https://www.youtube.com/watch?v=Geely2cm9rg&t=158s
- «Вікторина до Всесвітнього дня охорони праці» https://www.youtube.com/watch?v=7Ymkd-hPfkY
- «До Всесвітнього дня охорони праці» https://www.youtube.com/watch?v=sBbDmhLhuVs
- науково-виробничий журнал «Охорона праці» https://ohoronapraci.kiev.ua/
- матеріал «Законодавство України з охорони праці» презентація https://vseosvita.ua/library/zakonodavstvo-ukraini-pro-ohoronu-praci-324716.html
- Основи охорони праці. Методичні поради. ВВПУ http://vvpu.com.ua/download/osnovi_ohoron_praci/
Організація безпечних та нешкідливих умов праці, виконання правил безпеки є першочерговим завданням як керівників так і працівників.
Враховуючи сучасні реалії та умови воєнного стану важливо знати та пам’ятати правила трудових відносин, ризики і наслідки незадекларованої праці та трудової експлуатації.
Зміна погодних умов помітно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров'я працівників. Приклади професійних ризиків, що посилюються через зміну клімату – тепловий стрес, УФ-випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, почастішання трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин. Цей день звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.
Пам’ятаємо про це!