A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад освіти "Професійний ліцей м. Шахтарське" Дніпропетровської обласної ради"

Заходи присвячені Дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 28.04.2025 10:46
Кількість переглядів: 21

Фото без опису25 квітня 2025 року в групі №14/24 за фахом «Кухар»  майстер в/н Оксана ПОСТАНОГОВА провела виховну годину, присвячену Дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС «Дзвони Чорнобиля».

Щороку, у квітневі дні, наша пам'ять знову повертається до трагічної дати в історії України та всього світу – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 26 квітня 1986 року стало чорною міткою на карті часу, залишивши глибокий слід у долях мільйонів людей та екології цілого регіону.

Минуло вже 39 років, але біль Чорнобиля не вщухає. Ця катастрофа стала не лише свідченням руйнівної сили неконтрольованої ядерної енергії, але й символом мужності, самопожертви та неймовірної стійкості українського народу.

У перші години після вибуху, не усвідомлюючи повної міри небезпеки, пожежники, енергетики, військові кинулися в епіцентр лиха, рятуючи світ від ще більшої трагедії. Їхній подвиг, часто ціною власного життя та здоров'я, назавжди закарбований у нашій пам'яті. Тисячі ліквідаторів з усієї країни, ризикуючи собою, боролися з невидимим ворогом, зводячи саркофаг над зруйнованим реактором та очищаючи забруднені території.

Чорнобильська катастрофа мала жахливі наслідки: евакуація цілих міст і сіл, радіаційне забруднення величезних територій, підірване здоров'я мільйонів людей, змінені долі. Зона відчуження і досі залишається мовчазним нагадуванням про ядерну загрозу та важливість відповідального ставлення до технологій.

Сьогодні, в річницю трагедії, ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих та вшановуємо подвиг ліквідаторів. Ми згадуємо тих, хто віддав своє життя та здоров'я, захищаючи майбутнє. Чорнобиль – це не лише біль, але й урок. Урок про важливість безпеки, про ціну помилок та про неймовірну силу людського духу, здатного протистояти найстрашнішим викликам.

Нехай дзвони Чорнобиля лунають у наших серцях як нагадування про минуле, заклик до відповідальності в сьогоденні та надія на безпечне майбутнє.

25.04.2025 року майстром в/н Альоною НОСОВОЮ в групі №31/22 було проведено виховну годину на тему: «Дзвони Чорнобиля-пам'ять народу»  - до роковин Чорнобильської катастрофи.

Мета: вшанувати пам’ять загиблих та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; поглибити знання здобувачів освіти про трагічні події 26 квітня 1986 року та їх наслідки; виховувати почуття співпереживання, відповідальності та усвідомлення важливості ядерної безпеки; формувати розуміння героїзму ліквідаторів аварії.                                    

Почався захід розповіддю майстра в/н про хронологію подій Чорнобильської катастрофи 26 квітня 1986 року, ознайомлення з масштабами трагедії, кількістю постраждалих та евакуйованих. Далі учні почули пояснення причин та наслідків аварії для України та світу, розглянули екологічні, соціальні та медичні аспекти катастрофи, обговорили почуте, побачене і вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих і постраждалих.

Супроводжувалась виховна година показом слайдів презентації з фото- та відеоматеріалами.

Проведена виховна година досягла поставленої мети. Учні проявили зацікавленість до теми, уважно слухали інформацію, активно брали участь у бесіді та висловлювали свої думки. Захід сприяв поглибленню знань здобувачів освіти про Чорнобильську катастрофу, вихованню почуття співпереживання та усвідомленню важливості пам’яті про трагічні події минулого.

У групі № 24/23 проведено інформаційну годину до Міжнародного дня пам'яті Чорнобильської трагедії. Здобувачі освіти переглянули відео з хронологією подій 26 квітня 1986р та спогадами учасників трагедії. Також разом з викладачем біології і екології ДУДАРЄВОЮ В.В. обговорили екологічні наслідки для України та Світу атомного вибуху.

В групі №11/24 класний керівник Валентина ПРОНЮШКІНА та майстер в/н Людмила ЗАБОЛОТНЯ провели класну годину присвячену вшануванню пам'яті жертв Чорнобиля, осмисленню масштабів трагедії та її наслідків.

Під час години здобувачі освіти переглянули документальні відео, презентації, прослухали спогади очевидців, обговорили причини та наслідки аварії, а також героїзм ліквідаторів.

Цей захід мав на меті: зберегти пам'ять про Чорнобильську трагедію. виховати в учнів почуття відповідальності за безпеку навколишнього середовища, поглибити знання про наслідки техногенних катастроф, вшанувати героїзм ліквідаторів аварії.

Ми ніколи не забудемо подвиг тих, хто ціною власного життя та здоров'я рятував світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень