Просвітницька інформація щодо вакцинації
Просвітницька інформація
щодо вакцинації
Що таке вакцинація та коли робити щеплення дітям та дорослим
Вакцинація — введення антигенного матеріалу з метою створити імунітет до хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки.
Чому варто робити щеплення?
Найчастіше на небезпечні інфекційні захворювання хворіють діти. Вакцинопрофілактика є найбільш ефективним способом запобігання інфекційним хворобам у дітей у світі. Завдяки проведенню щеплень вдалося зупинити епідемію натуральної віспи, розповсюдження поліомієліту, дифтерії та інших важких інфекційних захворювань. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини.
Коли треба робити щеплення дорослим і дітям?
Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора років. Дитину слід захистити від інфекцій до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми у дитячому садку або на майданчику. Чим більше дитина, яка не отримала щеплення, спілкується з іншими дітьми і дорослими, тим вищим є ризик інфікуватись і захворіти.
У нашій країні передбачена обов'язкова вакцинація дітей проти 10 найбільш небезпечних інфекційних хвороб:
- туберкульоз
- коклюш
- дифтерія
- правець
- поліомієліт
- гепатит В
- гемофільна інфекція типу b
- кір
- краснуха
- паротит
Дорослі вакцинуються проти дифтерії і правця.
Календар профілактичних щеплень для дітей і дорослих затверджено Наказом МОЗ України від 11.08 2014 №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».
Як перевірити наявність вакцин?
На теперішній час в медичних установах є вакцини проти усіх перерахованих захворювань. Інформація про наявність розміщена на інформаційних стендах закладів. Також, наявність вакцин у медичних закладах Дніпропетровської області можна перевірити у таблиці, яку веде Міністерство охорони здоров'я.
Вакцини закуповуються Міністерством охорони здоров'я України за державні кошти і в регіон надходять централізовано. Заклади охорони здоров'я міста отримують вакцини в КУ «СТМО «Дитинство» згідно розподілу, затвердженого наказом Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.
Всі виробники вакцин проходять сувору процедуру отримання дозволу на застосування вакцин. У нашій країні спеціальні органи по реєстрації лікарських засобів проводять незалежну експертизу складу вакцин. Випадки небажаних реакцій при використанні вакцин регулярно аналізуються і розглядаються експертами системи охорони здоров'я.
Багато корисної інформації про вакцинацію публікується на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.
Документи, які регулюють дане питання
Наказ МОЗ України від 11.08 2014 №551 Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні
Підготувала медична сестра Анастасія Петрушка