Історичний екскурс у вугільну промисловість України: урок-конференція в групі № 11/24
Історичний екскурс у вугільну промисловість України:
урок-конференція в групі № 11/24
11 квітня 2025 року в рамках Інформаційного проєкту в групі № 11/24 за фахом «Електрослюсар підземний. МПУ» під керівництвом викладача Оксани ПОСТАНОГОВОЇ відбувся урок-конференція з використанням проєктної технології "Історія розвитку вугільної промисловості України"
Цей проєкт, тривав майже місяць і складався з чотирьох етапів: кожен з яких мав свою важливу роль у досягненні мети:
1. Підготовчий етап, на якому здобувачі освіти визначали тему та мету проєкту, формували групи та розподіляли завдання.
2. Дослідницький етап, на цьому етапі відбувався збір та аналіз інформації з різних джерел ( статті, інтернет-ресурси).
3. Аналітичний етап: систематизація та аналіз зібраної інформації, формулювання висновків.
На четвертому - презентаційному етапі відбулася презентація проєктів учасниками перед аудиторією, обговорення та оцінювання результатів проєкту.
Історія розвитку вугільної промисловості - це не просто видобуток корисних копалин – це історія про важку працю, про інженерну думку, про розвиток цілих регіонів і про внесок у становлення економіки України, наголосила Оксана ПОСТАНОГОВА, відкриваючи конференцію.
«Перш ніж ми зануримося в деталі, я хотіла би, щоб кожен з вас на мить уявив собі світ без електрики, без тепла в наших оселях у холодну пору року, чи можливо уявити таке життя сьогодні? На щастя, ні. І значною мірою, це завдяки наполегливій праці багатьох поколінь шахтарів та розвитку вугільної промисловості.
Сьогодні ви, як справжні дослідники, представите результати своєї роботи, поділитеся знаннями про різні етапи становлення та розвитку цієї складної, але надзвичайно важливої галузі. Сподіваюся на вашу активну участь, цікаві доповіді та плідну дискусію"- додала викладач.
Під час конференції здобувачі освіти представили цікаві та інформативні доповіді та презентації, які відображали різні аспекти розвитку вугільної промисловості України. Вони не лише вивчили історичні факти, але й проаналізували вплив цієї галузі на економічний, соціальний та екологічний розвиток країни.
Цей урок-конференція став чудовим прикладом того, як проєктна технологія може зробити навчання цікавим, ефективним та практичним. Він дозволив здобувачам освіти розвинути дослідницькі, аналітичні, презентаційні та комунікативні навички, а також поглибити свої знання з історії вугільної промисловості України.
Інформаційний проєкт "Історія розвитку вугільної промисловості України", реалізований з використанням проєктної технології був проведений в рамках тижня професій гірничого напрямку.