A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад освіти "Професійний ліцей м. Шахтарське" Дніпропетровської обласної ради"

Заходи в рамках проведення Інженерного тижня

Дата: 28.04.2025 08:48
Кількість переглядів: 35

Фото без опису23 квітня 2025 року в рамках проведення Інженерного тижня 2025 «Адаптація та протистояння», як реакція на зміни в країні та світі, в групі № 11/24 за фахом «Електрослюсар підземний. МПУ»  під керівництвом викладача Оксани ПОСТАНОГОВОЇ відбувся  урок за темою: "Придатне для ремонту».

     Сучасний світ споживання часто підштовхує нас до швидкої заміни речей, щойно вони виходять з ладу. Але чи завжди це найкраще рішення? Урок "Придатне для ремонту" запропонував учням по-новому поглянути на зламані речі, відкриваючи для себе цінність відновлення та повторного використання.

На цьому інтерактивному занятті учні заглибилися в концепцію ремонтопридатності, досліджуючи, чому деякі вироби легше піддаються ремонту, ніж інші, обговорили важливість дизайну, який враховує можливість майбутнього обслуговування та відновлення, а також розглянули вплив нашого вибору споживачів на довкілля та економіку.

Здобувачі освіти  отримали  практичні знання про:

  • прості техніки ремонту: демонстрація та обговорення основних методів відновлення.
  • Переваги ремонту: аналіз економічних вигод, зменшення кількості відходів та збереження природних ресурсів завдяки відновленню речей.
  • Творчий підхід до повторного використання: натхнення прикладами того, як старі та зламані предмети можуть отримати нове життя у вигляді унікальних виробів або функціональних речей.
  • Обговорення реальних кейсів: розгляд прикладів виробів, які легко або складно відремонтувати.

  Урок "Придатне для ремонту" став чудовим прикладом отримання  корисних практичних навичок, а також сприяв розвитку критичного мислення, екологічної свідомості та розуміння важливості дбайливого ставлення до речей.

Ми віримо, що знання та натхнення, отримані на цьому занятті, допоможуть учням стати більш відповідальними та винахідливими у своєму повсякденному житті.

Фото без опису25.04.2025р. майстром в/н Альоною НОСОВОЮ та викладачем спецдисциплін Надією ПРИЛУЦЬКОЮ в рамках Інженерного тижня в групі № 31/22 було проведено виховну годину на тему: «100 — нові 80. Як інженери допомагають прожити якісне й довге життя».

Мета: ознайомити здобувачів освіти з роллю інженерії у підвищенні якості та тривалості життя сучасної людини, продемонструвати конкретні приклади інженерних розробок, що сприяють здоров'ю, активності та довголіттю.

Почали з розкриття проблемного питання: «Що, на думку кожного, впливає на тривалість життя людини?»

В ході заходу розглянули коротку статистику зростання середньої тривалості життя у світі і зазначили, що 100 років сьогодні вже не є винятком, обговорили  внесок інженерів у розвиток медицини, ознайомились з інженерними розробками, що полегшують побут та сприяють активному довголіттю.

Потім здобувачам освіти було продемонстровано цікаві презентаційні матеріали, які супроводжувались дискусіями щодо ідей власної інженерної розробки, яка могла б покращити якість життя літніх людей або сприяти довголіттю.

Як висновок, викладач зазначила, що інженерія є потужною силою, що змінює наше уявлення про тривалість та якість життя. Завдяки інноваційним розробкам інженерів у різних галузях, ми маємо можливість жити довше, бути здоровішими, активнішими та повноцінними. Від високотехнологічного медичного обладнання до розумних пристроїв для повсякденного життя, інженерні рішення стають невід'ємною частиною нашого прагнення до довголіття та високої якості життя.

Розуміння цієї ролі інженерії надихає молоде покоління на вибір інженерних спеціальностей та сприяє подальшому розвитку інновацій на благо людства.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Оцініть наш сайт

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень