Всесвітній день миру для письменника
БІБЛІОТЕКА ІНФОРМУЄ
У письменника тільки і є один учитель: самі читачі. Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника.
ЦІКАВІ ФАКТИ
- Перший професійний письменник України Іван Нечуй-Левицький пішов з роботи вчителя російської мови заради письменництва на рідній солов’їній.
- Василь Симоненко терпіти не міг роботу журналіста, тому що не бачив у ній творчої свободи.
- Родина Бориса Грінченка розмовляла російською, але після прочитання «Кобзаря» письменник твердо вирішив спілкуватись виключно українською – daytoday.ua.
- Микола Гоголь мав пристрасть до рукоділля: в’язав на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, до літа шив собі шийні хустки.
- Джек Лондон був соціалістом, а крім того ‒ першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.
- Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані.
- Едгар Аллан По все життя боявся темряви.
- Оноре де Бальзак завжди писав у темряві.
- Чарльз Діккенс настільки не любив пам'ятники і монументи, що у своєму заповіті суворо заборонив зводити їх йому. Єдина бронзова статуя Діккенсу встановлена у Філадельфії.
- У Лорда Байрона було чотири домашніх гусака, які всюди слідували за ним, навіть на громадських зборах.
- Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок ‒ блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також самий геніальний з його винаходів – машинка для зав’язування краваток!
Джерело: https://nubip.edu.ua/node/122674
Пишіть! Творіть! Дивуйте нас!
Знаходьте для натхнення час.
Ви слово рідне, мов перлинку,
Складаєте у диво-скриньку,
Яка чарує, вабить, манить,
Знаннями, мудрістю дурманить.
Ваші творіння — насолода,
Є в них і сила, і свобода,
Є почуття, емоцій вир,
Тож прочитай і перевір,
Яка солодка наша мова,
Бо українська, бо чудова.
Письменники, вам честь, хвала
За мову, що завжди жива.
Нехай вам щедро сонце сяє,
Муза ніколи не лишає.
ⓒ Тетяна Прокоф’єва